Аюрведа: основи та принципи

Давньоіндійська мудрість багатьох поколінь сьогодні є одним із найпопулярніших методів народної медицини. До неї входить, окрім медичних рецептів та засобів, ціла філософія, яка підштовхує людину бути здоровою.

Для лікування індійські мудреці завжди використовували тільки натуральні продукти, які були доступні у їхньому регіоні. Сьогодні ж, індійські лікарі впродовж 5 років вивчають Аюрведу та складають іспит на знання цієї методики, аби в подальшому використовувати її у своїй практиці.

Першоелементи

У основі філософії Аюрведи закладено 5 елементів, які постійно містяться в тілі людини та взаємодіють між собою:

  • Джала – вода, яка керує рідинами в тілі;
  • Вайя – повітря, яке напряму впливає на настрій та самопочуття людини;
  • Акаша – ефір, який складають внутрішні органи;
  • Притхві – земля, тобто опора людського організму (кістки, зуби тощо);
  • Агні – вогонь. Сюди відносяться різні ферменти, які провокують рух елементів в організмі (травлення, кровообіг тощо).

Усі першоелементи згруповуються у три основні енергії, які в Аюрведі називаються «Доші». Пітта – Вода і Вогонь, Вата – Ефір та Повітря, Капха – Земля і Вода. Теорія трьох дош зазначає, що в кожній людині переважає одна із трьох енергій, яку можна визначити тільки після детального аналізу складових організму.

Аюрведа та харчування

Теорія Аюрведи стверджує, що харчування також впливає на тривалість та якість життя людини. Тобто, якщо людина буде правильно харчуватись, то вона зможе довго прожити та не буде хворіти. І, навіть, якщо проводити лікування будь-якими рецептами Аюрведи, то без врегульованого та чіткого харчування вони не допоможуть хворій людині.

Водночас, прихильники філософії стверджують, що деякі продукти можуть приносити користь чи шкоду організму. Саме тому вони наполягають на натуральних продуктах, які легко можна знайти в природі і які не піддавали хімічній обробці. В більшості випадків, рецепти харчування по Аюрведі, орієнтовані на продукти рослинного походження. При багатьох захворюваннях лікарі рекомендують скоротити кількість тваринних продуктів, та споживати більше фруктів та ягід.

Якщо спробувати дотримуватись принципів Аюрведи, можна вилікуватись від певних захворювань та налагодити роботу всього організму. Головне не забувати, що людський організм – цілий всесвіт, якому потрібно давати стільки, скільки він потребує: достатньо їжі, відпочинку та догляду.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven + seventeen =

Call Now Button