Йога для оздоровлення

Популярна на сьогодні йога є не тільки чудовим способом розслабитись та підтримувати тіло в тонусі. Багато спеціалістів рекомендують займатись йогою людям, які хворіють на ряд захворювань.

Із основних переваг йоги для оздоровлення виділяють: пришвидшення обміну речовин, підвищення імунітету, вирішення незначних проблем із опорно-руховим апаратом, покращення функціонування нервової та статевої систем.

Окрім цього, фахівці виділяють такі позитивні ефекти від йоги:

  1. Нормалізація артеріального тиску та стабілізація пульсу. Підходить для людей з тахікардією та з підвищеним тиском.
  2. Пришвидшення обміну речовин. Йога так само впливає на організм, як і будь-які інші фізичні вправи. Завдяки статичним навантаженням, м’язи скорочуються та працюють, що так само пришвидшує обмін речовин. Таким чином можна підтримувати вагу в нормі, а тіло в тонусі.
  3. Покращення дихання. Одним із важливих аспектів, на які потрібно звертати увагу під час виконання асан в йозі, є правильне дихання. Багато часу йде на те, щоб навчитись правильно виконувати дихальні вправи – пранаями, які дозволяють позбутись задишки та інших проблем із легенями.
  4. Позитивний вплив на нервову систему. Так як йога передбачає повну концентрацію на диханні та повільних рухах, людина встигає морально та фізично відпочити від навантаження, яке супроводжує її на роботі чи вдома. Таким чином можна позбавитись від стресу та налагодити роботу нервової системи.

Йога та хребет

Найбільше, заняття йогою впливають на опорно-руховий апарат людини. Виконання усіх асан (вправ) передбачає залучення великої кількості м’язів людини, а також зміцнення хребта.

Доведено, що люди, які регулярно займались йогою впродовж 24 тижнів по 90 хвилин, знизили больові відчуття у спині на 56%. Також йога є чудовою профілактикою проти сколіозу та остеохондрозу. Водночас, деякі лікарі рекомендують пацієнтам із незначними викривленнями хребта, виконувати спеціальні асани, які зміцнюють хребет, роблять м’язи гнучкішими.

Також йогою рекомендують займатися людям, які не люблять фізичні навантаження, але прагнуть підтримувати тіло у формі. Достатньо лиш поєднувати щоденні асани з правильним харчуванням.

Тому, якщо ви хочете позбутись незначного болю в спині, покращити осанку та позбутись стресу, йога може бути найкращим варіантом для вирішення цих проблем.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three + 11 =

Call Now Button