Користь медитації

У сучасному світі дедалі більше людей стають прихильниками різноманітних ідеологічних рухів, котрі налаштовують людей на міцніший зв’язок із природою та внутрішнім «Я». Різноманітні тренінги, семінари та курси допомагають людям віднаходити свою гармонію через медитацію. Основоположниками медитації є Буддисти, які можуть продовж багатьох годин медитувати та намагатись поринути у Нірвану, де людський дух повністю від’єднується від тіла.

Останні роки лікарі дедалі частіше рекомендують своїм пацієнтам відпочивати, за допомогою медитації, адже вона має чимало переваг для людського організму:

  1. Зниження стресу. Окрім відпочинку під час медитації, нерідко людина має змогу відволіктись від проблем, або, навпаки, зосередитись на пошуку рішення, яке ніяк не може знайти.
  2. Унормування роботи серця. Медитація впродовж 5-10 хвилин щодня допомагає знизити кров’яний тиск, сповільнюється пульс та знижується можливість виникнення серцевого нападу.
  3. Зміцнення імунітету. Ваше здоров’я напряму залежить від вашого психологічного стану, тому добре відпочила людина рідше хворіє простудою чи іншими вірусними захворюваннями.
  4. Підвищення працездатності. Завдяки відпочинку, який людина отримує під час медитації, покращується настрій та появляється бажання працювати та вирішувати накопичені проблеми.
  5. Самоконтроль. Під час медитації людина вчиться контролювати свої емоції та настрій. До того ж, доведено, що люди, які медитують, щасливіші та енергійніші.

Окрім цих корисних властивостей, науковці, які досліджують медитацію не один рік, визначили ще такий позитивний вплив на організм людини:

  • Відновлення мозкових клітин. В Гарварді у 2011 році науковці виявили зміни в сірій речовині мозку людини, яка практикує медитацію;
  • Омолоджуючий ефект на мозок. Чим старішими ми стаємо, тим менше сірої речовини в мозку в нас залишається. Якщо медитувати, то можна на довше затримати її кількість в мозку.
  • Загострення тактильних відчуттів. Люди, які практикують пальцеву медитацію, тактично відчувають сильніше на 17%, аніж ті, хто цього не робить.

Тому, якщо ви досі сумніваєтесь, чи починати медитувати щовечора, або щоранку, візьміть до уваги всі позитивні впливи та спробуйте на собі.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five + 1 =

Call Now Button